Jdi na obsah Jdi na menu

World Dog Show Denmark

SVETOVÁ VÝSTAVA PSOV - DÁNSKO

Stručná charakteristika tejto výstavy:  množstvo nádherných psov, výborná organizácia,2 haly stánkov so psími potrebami,  príjemní ľudia, ikea jedlo, legoland...

Na túto výstavu som išla bez psov, kedže naše sučky  sa vzorne starali o svoje potomstvo. V prvý deň ma prekvapilo obrovské a výborne značené parkovisko. Každá hala mala svoje parkovisko, na začiatku ktorého stál informátor, ktorý bol ochotný poradiť a ak ste náhodou nerozprávali jazykom „ich rodného kmeňa“ držal v rukách nakreslenú mapku na ktorej vám presne ukázal, kde máte kruh a kde je vaša hala. Na výstavisko sa vchádzalo cez turnikety s lístkom, katalóg si museli kúpiť nielen návštevníci , ale aj vystavovatelia. Po vstupe vás značenie na každom kroku navigovalo ku vášmu kruhu, ale architektúra budovy bola v štýle lego a tak mi hneď prišlo trošku ľúto handlerov, ktorí mali viacero plemien a v tomto, hoci výborne značenom, ale obrovskom bludiskovom legolande nabehali nejednu desiatku kilometrov. V prvý deň som sa väčšinou zdržala pri amstafoch, keďže moji  taliansky priatelia mali svoje „želiezka v ohni“ v kruhoch. A podľa očakávania, za výbornej atmosféry, hlučného aplauzu a povzbudzovania svojich favoritov sa mojim priateľom podarilo /nie po prvý krát/ získať titul World Winner  s nádhernýmžíhaným amstaffom – Lievore´s Edition IPNO.  V „talianskej stajni“ zavládla ohromná radosť a oslava titulu najvyššieho – WW a BIG3  pokračovala až do neskorých nočných hodín u dánskych priateľov a chovateľov amstaffov- grill party spojená s veselým rozprávaním zo zážitkov z výstav(((-: Gratulujem Fede a P.G. a ďakujem za nádherne strávený deň !

V druhý deň som sa pevne rozhodla nenechať si ujsť stánky. V jednej hale som strávila príjemné dopoldnie, kde som obdivovala všetky možné, aj nemožné psie potreby, niekedy hraničiace s gýčom (-; Na nákupy však bol čas, a tak som išla pozrieť  súťaže  obedience,  dog dancing a agility. Záverečné kruhy boli nádherné- červený koberec, osvetlenie, vystavené poháre pre tituly najvyššie.... Efektná hudba doprevádzajúca súťažiacich, proste všetko toto umocňovalo emócie z prestížnej výstavy. Ak si chcel niekto odbehnúť za jedlom, v Dánsku mu bolo ponúknuté menu ala Ikea. Hranolky a kotbular bol dostať v každej hale ((-:

Nastal deň ,keď som sa mohla sledovať diane pri kruhu s čivavami .Na svetovej výstave som videla odprezentovanú špičku od väčšiny chovateľov, niektoré psíky, ktoré som si pamätala z Bratislavy, vyrástli do krásy, a celkovo, atmosféra pri kruhu bola opäť nezabudnuteľným zážitkom. Best of Breed v dlhosrstých čivavách získal prekrásny krémový pes BRAMVER´S IMAGINATION z Japonska a v krátkosrstých  MISTY MEADOW'S EMPERORJUBILATION  z Talianska.  Z celého srdca gratulujem!!! Bohužiaľ , fotky ktoré som urobila nemám k dispozícii, pretože sa mi podarilo „stratiť kartu“ , takže sprostredkovanie v podobe fotografickej zostáva len na fotkách, ktoré sú publikované na internete.  

A nakoniec nastal deň, keď sa vystavovali majestátne a nádherné plemená z II. Skupiny, kde nechýbalo ani moje  obľúbené plemeno cane corso. Keďže som sa stala hrdou spolumajiteľkou prekrásnej , blue- fawn fenky s nádherným menom Principessa Dell ´Antico Cerberus, nemohla som chýbať pri kruhu. Kedže Pry mala presne 9 mesiacov , bola najmladšia zo všetkých v triede. Na moju ohromnú radosť sa predviedla prekrásne a skončila na 3. Mieste v triede mladých.Viem, že táto nádherná  princezná má svoju kariéru pred sebou a určite nebudú chýbať jej úspechy na našich stránkach.

Po nákupoch a ohromujúcich záverečných súťažiach bol čas vydať sa na cestu domov.  Plná dojmov a zážitov zo skvelo zvládnutej a výborne zorganizovanej výstavy sa už teraz teším na ďaľšiu, ktorá sa bude konať v Paríži vo Francúzsku! Verím, že tam sa odprezentuje aj naša nová čiva generácia  (-:

plocha.jpg

 

Portrét

Poslední fotografie


Kontakt

Kamenčíková Alexandra
R. Dilonga 6/A
920 01 Hlohovec
Slovakia

+421 - 910 99 17 18

andraxgold@gmail.com